
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Production |
| Max Supply Voltage | 12 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 300 mV/µs |
| Operating Supply Current | 240 µA |
| Input Bias Current | 10 nA |
| Quiescent Current | 60 µA |
| Output Current per Channel | 4 mA |
| Gain Bandwidth Product | 350 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Voltage Gain | 106.02 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Input Voltage Noise Density | 26 nV/sqrt Hz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 897
Distributors
pcbx
Unit Price$4.36090
Ext.Price$4.36090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.36090 | $4.36090 |
| 10 | $3.36123 | $33.61230 |
| 25 | $3.11121 | $77.78025 |
| 50 | $2.97067 | $148.53350 |
| 100 | $2.83646 | $283.64600 |
| 300 | $2.71699 | $815.09700 |
| 500 | $2.60256 | $1301.28000 |
| 1000 | $2.49291 | $2492.91000 |
